David Einhorn o bańce, wycenach i quantitative easing

David EinhornDavid Einhorn – zarządzający hedge fundem Greenlight Capital w ciekawym wywiadzie na Bloomberg.com

Udostępnij na:
 • badtek

  czemu bez ciągle bez pozycji? Czy aby nie uciekly 2 okazje, żeby shortować NQ?

 • traderblogpl

  Hmmm, nie widzę na Nasdaqu żadnej silnej przeceny, która miałaby uciec – NQ jest w tej chwili wyżej (3540) niż poziom, na którym 3 tygodnie temu zamknąłem krótką pozycję (3475). Co innego jeśli chodzi o poszczególne spółki, tu faktycznie umknęło kilka smakowitych kąsków, takich jak np. Twitter.

  Sytuację na rynku widzę podobnie jak Einhorn w wywiadzie powyżej – jest bańka ale tylko na wąskiej grupie spółek. Reszta wyceniona jest rozsądnie. Trwa przeciąganie liny między bykami i niedźwiedziami. S&P 500 konsoliduje się pod szczytami i nie prezentuje żadnych objawów słabości – być może lada dzień zobaczymy historyczne maksima.
  Z drugiej strony nasuwa mi się analogia do III 2000, kiedy pękała bańka internetowa – wtedy też runęły kursy rozgrzanych spółek high-tech ale szeroki rynek się tym nie przejmował i wspiął się na nowe szczyty. Dopiero po kilku miesiącach szala przechyliła się na korzyść niedźwiedzi i główne indeksy poleciały w dół w ślad za dot-comami.

  Podsumowując – korci mnie by być na rynku z pozycją ale w przeszłości zawsze jak próbowałem antycypować kierunek wybicia zamiast czekać na jednoznaczny sygnał z rynku to dostawałem po łapach, dlatego teraz cierpliwie czekam :/