Paul Tudor Jones – Trader 1987

UPDATE: link do kultowego dokumentu ‚Trader’, w którym Paul Tudor Jones przewiduje krach roku 1987, został usunięty z powodów o których piszę poniżej…


Tudor Jones to jeden z najlepszych traderów/fund managerów wszechczasów ale video warto obejrzeć dla samego klimatu lat 80-ych (choć klip jest słabej jakości, jak powiedziałaby młodzież – nagrywany kalkulatorem :)

Powyższy film to swoisty biały kruk – legenda miejska głosi, że PTJ wykupił cały nakład (kaset VHS) gdy tylko film się ukazał. Musi być w tym sporo prawdy bo do dziś jakaś prężna agencja skutecznie czuwa by film nie pojawił się online. Próba wrzucenia filmu na YouTube, nawet w wersji prywatnej, natychmiast kończy się niepowodzeniem i informacją o naruszeniu praw autorskich. Zapraszam zatem do pobrania materiału zanim smutni panowie w szarych prochowcach nie zgłoszą swoich zastrzeżeń.

Dlaczego PTJ tak nienawidzi tego dokumentu? BusinessInsider ma kilka humorystycznych pomysłów. Osobiście uważam, że prawda jest inna. PTJ odnióśł spektakularne korzyści po krachu w październiku 1987 i mimo, że wszystko było w 100% legalne, obawiał się negatywnego zainteresowania ze strony zarówno regulatorów rynku jak i mediów (nawet w liberalnym USA, gdzie kasyno na Wall Street jest sercem gospodarki, uzyskiwanie zysków po krótkiej stronie rynku uznawane jest jako nieeleganckie i niepatriotyczne ;-o ).


Link do ‚Tradera’ został usunięty, za to polecam to nagranie: http://www.traderblog.pl/paul-tudor-jones-1987/

Udostępnij na:
  • podtworca

    Dzięki za film i bardzo cenne wpisy.

  • traderblogpl

    Dzięki również ;)