Reaktywacja / Portfel 2014

portfel 2014Po blisko dwuletniej przerwie blog wraca na łącza. Nowym elementem będzie Portfel-2014 – bieżący zapis i komentarz wszystkich moich transakcji w roku 2014, zarówno tych na rynkach globalnych (indeksy, surowce, waluty) jak i na GPW. Portfel-2014 nie ma charakteru doradztwa inwestycyjnego (dobry disclaimer musi być :), jest raczej eksperymentem psychologicznym mającym pokazać, jak zmieni sie mój trading przy grze w otwarte karty, wystawiony na publiczne komentarze i krytykę. Liczę na większą dyscyplinę i mniej transakcji zawieranych pod wpływem chwili, których nie mógłbym w sensowny sposób wytłumaczyć czytelnikom bloga.

Portfel-2014 startuje z początkiem roku z modelowym kapitałem o wartości $100,000, które będą inwestowane po długiej i krótkiej stronie rynku, we wszystkie instrumenty dostępne na GPW (głównie akcje i kontrakty), rynkach terminowych i giełdach akcji w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach o ile są łatwo dostępne na popularnych w Polsce platformach CFD, forex czy też z mojego rachunku w Interactive Brokers. Celem jest osiągnięcie maksymalnej możliwej stopy zwrotu bez oglądania się na jakiekolwiek benchmarki. Pozycje na najpłynniejszych rynkach (kontrakty na indeksy, towary i waluty) będą najczęściej zlewarowane.

Ideą Portfela-2014 jest jak największa przejżystość w opisywaniu moich rynkowych przygód, poczynając od niezwłocznego publikowania informacji o KAŻDEJ otwartej pozycji przez opis procesu ewaluacji transakcji i zarządzania ryzykiem/stop-loss’em po zamknięcie pozycji z zyskiem lub stratą opatrzone stosownym komentarzem.

 

Udostępnij na: